Aktuality

Aktuality

Připomínkování Metropolitního plánu bylo ukončeno

30. července Ι Následovat bude vypořádání připomínek a za dva roky se budou občané moci vyjádřit k upravenému návrhu plánu v tzv. veřejném projednání.

Poslední dny pro připomínkování Metropolitního plánu

24. července Ι Pouze do čtvrtka 26. července 2018 mohou občané podávat připomínky k návrhu nového územního plánu Prahy - Metropolitního plánu.

Čas pro připomínkování Metropolitního plánu se krátí!

19. července Ι Připomínky je možné podávat do 26. července. Magistrát očekává nárůst připomínek v posledním týdnu.

Metropolitní plán míří k veřejnosti. Připomínky k němu může zaslat úplně každý

27. června Ι Po dlouhých letech práce a náročné přípravě nového územního plánu se konečně otevírá možnost k připomínkám také pro veřejnost.

Požadavky na nový územní plán: silnější ochrana zeleně a větší předvídatelnost pro majitele pozemků

25. června Ι Celkem jedenáct okruhů připomínek k návrhu nového územního plánu Prahy dnes představila radní pro územní rozvoj a územní plán Petra Kolínská.

Informace Z-6584

25. června Ι Informace k vyhodnocení návrhu ÚP hl. m. Prahy před společným jednáním.

Praha zve veřejnost na společné jednání o návrhu Metropolitního plánu

20. června Ι Uskuteční se 27. června v Průmyslovém paláci a zúčastní se ho představitelé hl. m. Prahy, pořizovatel a zpracovatel plánu i zástupci dotčených orgánů a městských částí. Průběh jednání bude také možné sledovat v přímém přenosu na portálu praha.eu.
 

Seminář k Metropolitnímu plánu – určeno pro MČ

22. května Ι Pro zastupitele městských částí a zaměstnance úřadů městských částí pořádá IPR Praha další ze seminářů, které jim umožní porozumět metodice návrhu plánu a zorientovat se v podrobnějších regulativech Metropolitního plánu.

Prezentace a diskuze v CAMPu

22. května Ι Pokračování série večerních přednášek pro veřejnost. Zástupci zpracovatelského týmu projektanta vysvětlují dosavadní vývoj příprav a seznamují s hlavními tezemi plánu. Součástí je i vysvětlení metodiky plánu a návod, jak plán číst.

Zajímá vás budoucnost Malostranského náměstí?

4. května Ι Přijďte veřejně diskutovat. 10. května 2018 od 17.00 hodin do Malostranské besedy (Malostranské nám. 35/21, Praha 1 – Malá Strana), kde bude představen aktuální návrh nové podoby Malostranského náměstí.

Praha představuje návrh Metropolitního plánu

2. května Ι Na otázky veřejnosti odpoví odborníci na zastávkách „Informačního kontejneru“, návrh bude vystaven v Centru architektury a městského plánování.

Informační kampaň k seznámení s návrhem Metropolitního plánu

27. dubna Ι V květnu a v červnu 2018 proběhne informační kampaň k seznámení s návrhem Metropolitního plánu. Více informací najdete v sekci Jak se seznámit s plánem.

Návrh Metropolitního plánu je připraven k prvnímu kolu veřejného projednání

16. dubna Ι Od dnešního dne se veřejnost může seznámit s oficiální verzí návrhu Metropolitního plánu, nového územního plánu pro Prahu. Lidé si nyní plán mohou čtvrt roku prohlížet a připravit se na připomínkování. Připomínky k návrhu bude možné zasílat po dobu 30 dnů od 27. června.

Veřejné vystavení návrhu Metropolitního plánu

16. dubna Ι Dokumentace návrhu Metropolitního plánu v textové a grafické části je ke stažení ve formátu ZIP.