Mezinárodní den dětí má dlouhou historii. Jeho začátek sahá až do roku 1920. U nás se začal slavit v období první republiky. Pro děti byly tehdy ve školách pořádána různá divadelní přestavení a hry.

Pojďme se podívat, kam si letos s dětmi můžete jít užít tyto výjimečné a radostné dny, které jistě všichni po koronavirových prázdninách náležitě ocení.

Na Karlínském náměstí

Zajeďte si například na náměstí do Karlína. Připraveny budou dílny ve spolupráci s Domem dětí a mládeže hl. m. Prahy, balónkový mág, skákací hrad, dětské divadélko nebo také hudební kapela Elias and The Shepherds.

„Prodejci si pro nejmenší připraví dětské speciality jako zmrzlinu, párky v rohlíku, hranolky, cukrovou vatu, makronky, churros, čerstvé ovocné šťávy, a dokonce i baby capuccino nebo nealkoholický cider. Také budeme prodávat oblíbené Kunratické jahody,“ lákají pořadatelé.

Na Dobešce

Velkolepá pohádková kabaretní show se pro změnu odehraje na Dobešce. Účast přislíbilo mnoho pohádkových postaviček, dorazí například Karkulka, Paleček, Duhová víla, Sněhurka a Kocour v botách.

Bláznivý kabaret plný autorských písniček, kouzel, neočekávaných situací, převleků a příjemných překvapení, kde se ani na chvilku nebudete nudit, připravila Terezie Palková a představení se jmenuje Čury mury frk. Po něm se můžete vydat na venkovní program na hřišti a v lesoparku.

V Altě

Divadlo, tvořivé workshopy a spousta legrace vás čeká ve studiu Alta. Multikulturní centrum si připravilo několik programů a každý si jistě přijde na své. Z workshopu si například odnesete domů erb svého rodu, který si vymyslíte, vytvoříte a vylisujete na starodávném stroji.

Interaktivní divadelní představení o vesmíru, putování intergalaktickým prostorem, pozemských artefaktech nejasného původu, výzkumnících a jejich objevech bude určené pro všechny diváky, kteří se rádi dívají na věci z jiného úhlu pohledu.

„V prostorách Invalidovny vznikne kokpit vesmírné lodi, laboratoř i archeologické naleziště. Stanete se výzkumníky se speciálním oblekem a vydáte se na dobrodružnou cestu útrobami objektu. Prozkoumáte artefakty v archeologickém nalezišti, v laboratoři pomůžete určit, k čemu které předměty sloužily a nahlédnete do kokpitu rakety. Těšte se na neopakovatelný zážitek v nevšedním prostoru v tajemné vědecko-fantastické atmosféře,“ popisují zázračnou proměnu studia organizátoři.

Dále si například vyslechnete pohádky ze všech koutů světa a díky tomu možná opět probudíte vlastní fantazii. Nebo si zajdete na Prefaby, autorskou výtvarně zvukovou inscenaci odehrávající se na umakartovém stole, volně variující motivy každodenního života v paneláku.

Určitě je z čeho vybírat, neváhejte, rezervujte si a nakupujte vstupenky v dostatečném předstihu.